2023-10-03

VIII MIĘDZYNARODOWY PRZEGLĄD WALK SCENICZNYCH WŚRÓD SŁOWIAŃSKICH DUCHÓW I POTWORÓW

Sztandarowe wydarzenie jesienne w Głogoczowie jest już tylko na fotografiach, filmach i w pamięci osób uczestniczących.

VIII Międzynarodowy Przegląd Walk Scenicznych był znakomitym wydarzeniem aktorskim. Pięć grup rekonstrukcyjnych rywalizowało na scenie ośrodka kultury w Głogoczowie o tytuł najlepszej reprezentacji przeglądu. Jury wyznaczone spośród publiczności po długotrwałych obradach i sporach zadecydowało o rankingu:
1 miejsce - Slobodny Semiari (SK) w etiudzie pt. "Diabeł nigdy nie śpi"
2 miejsce - Teatr Walki szermierka pokazowa (PL) w etiudzie "Nie wszystko co inne to złe"
3 miejsce - Szkoła Szermierki Małopolskiej Zgrai Sarmackiej (PL) w etiudzie "Ale za co?"

Organizatorzy składają gratulacje wszystkim laureatom oraz uczestnikom przeglądu oraz wyrażają nadzieję na teatralne spotkanie kolejnej jesieni.

Przegląd Walk Scenicznych to nie tylko sam konkurs, ale również atrakcyjne imprezy towarzyszące, które realizują zaprzyjaźnione instytucje: Akademia Wyobraźni MOKiS to warsztat plastyczny, gdzie rodzice i dzieci tworzyły straszne maski i kukiełki czarownic, wampirów i południc.

Myślenicki Klub Fantastyki - młodzi koordynatorzy zaprosili dzieci i młodych ludzi do stołu pełnego gier planszowych.

Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Głogoczowie w swojej kuchni przygotowało warsztat wytwarzania słowiańskich podpłomyków z ziołwymi dodatkami.

Grupa Komedianty w niedzielę - 1 października przeprowadziła znakomite warsztaty aktorskie dla uczestników przeglądu.

Organizatorzy składają podziekowanie za aktywny udział w Przeglądzie Walk Scenicznych. Dzięki  Wam to wydarzenie nabrało dodatkowego blasku.

https://youtu.be/K-FnMJfLDtE?feature=shared

Loga Fundusze Europejskie - Polska Cyfrowa, Rzeczpospolita Polska, Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostosowanie strony Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu dla potrzeb osób ze specjalnymi wymogami wraz z jej przebudową oraz projektem graficznym i funkcjonalnym została sfinansowana w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 III Osi Programu – Zwiększenie stopnia oraz poprawa umiejętności korzystania z internetu, w tym e usług publicznych w szczególności realizuje cele stworzenia trwałych mechanizmów podnoszenia kompetencji cyfrowych na poziomie lokalnym 3.2 "Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej".
Nazwa programu: Cyfrowa [e]nergia w kulturze. Program cyfryzacji Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu.

© 2020 mokis.myslenice.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.
Zadzwoń