2023-04-04

WIEJSKA DARMOWA KWIACIARNIA

Wiejska Darmowa Kwiaciarnia to wspólne dzieło Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Głogoczowa, Miejskiej Biblioteki Publicznej im. ks. Jana Kruczka w Myślenicach – filia w Głogoczowie oraz Wiejskiego Domu Kultury w Głogoczowie – filia Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu.


Działalność naszej kwiaciarni polega na udostępnianiu mieszkańcom Głogoczowa sadzonek roślin domowych i doniczkowych. Jej rozkwit przypada na wczesną wiosnę.

Skąd mamy kwiaty dla odbiorców?

Od członkiń stowarzyszenia i pracowników domu kultury i biblioteki.

Skąd taki pomysł?

W 2019 w ramach corocznego spotkania wiosennego mieszkańców Głogoczowa, postanowiliśmy podzielić się z nimi „zieloną energią” – przygotowałyśmy na warsztatach około 120 doniczek z sadzonkami. Wszystkie znalazły nowy dom. Powodzenie tej pierwszej akcji zachęciło nas do dalszego dzielenia się z mieszkańcami naszą pasją.

Akcja Wiejska Darmowa Kwiaciarnia trwa już pięć lat – pięć wiosen.

W naszej ofercie:
kwiaty modne, niemodne, zioła, rośliny lecznicze i rozsady warzyw (!). Wszystkie zaangażowane w WDK osoby co roku czyszczą parapety w swoich domach i w domach swoich rodzin i znajomych. Sadzą, przesadzają, szczepią, sieją i ukorzeniają.

W tym roku nasza wspólna akcja ma jeszcze jeden wymiar – nasze rośliny pomagają w pozyskaniu środków pieniężnych na leczenie sześcioletniego mieszkańca Głogoczowa – Frania Foremnego.
Robimy kwiatowe boxy i wystawiamy je na licytację #RazemdlaFrania.
Cieszymy się, że nasza pozytywna zielona energia ma realny wpływ na zdrowie Frania.

Zapraszamy do naszej wspólnej Wiejskiej Darmowej Kwiaciarni przy WDK w Głogoczowie.
 
Loga Fundusze Europejskie - Polska Cyfrowa, Rzeczpospolita Polska, Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostosowanie strony Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu dla potrzeb osób ze specjalnymi wymogami wraz z jej przebudową oraz projektem graficznym i funkcjonalnym została sfinansowana w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 III Osi Programu – Zwiększenie stopnia oraz poprawa umiejętności korzystania z internetu, w tym e usług publicznych w szczególności realizuje cele stworzenia trwałych mechanizmów podnoszenia kompetencji cyfrowych na poziomie lokalnym 3.2 "Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej".
Nazwa programu: Cyfrowa [e]nergia w kulturze. Program cyfryzacji Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu.

© 2020 mokis.myslenice.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.
Zadzwoń